Mystery shopping B2B - ako a koho zahrnúť do prieskumu konkurencie?

pred rokom | Mystery Shopping

I keď našou hlavnou základňou je Brno a na Slovensku sú to Piešťany , B2B mystery shopping je forma prieskumu, ktorý sa dá realizovať online a telefonicky, takže sme schopní preskúmať firmy v akejkoľvek oblasti či krajine.

A ak sú dobré zdroje pre scenár (to znamená partnerská firma, cez ktorú mystery shopping môžeme realizovať, t.j. tváriť sa cez nich, že dopytujeme služby alebo produkty skúmaných firiem), mystery shopping v B2B segmente dokáže byť veľmi efektívnym nástrojom nielen pre odlíšenie sa na trhu a aj pre zlepšenie procesov z pohľadu zákazníka, alebo taktiež zákazníckej cesty. Zlepšenie obchodných procesov a s tým súvisiaca vyššia efektivita Vašich obchodníkov ide ruka v ruke s dobre realizovaným mystery shoppingom.

Veľmi častou otázkou v súvislosti s B2B je to, koho vlastne do prieskumu zahrnúť a prečo? Najlepšia odpoveď je - pozrite sa na to, ako si vyberá Váš cieľový zákazník. Kde a v akých súvislostiach hľadá Vaše služby či produkty? Aké firmy nachádza a oslovuje? Práve tie potom zaraďte do mystery shoppingu. Druhá vec, na ktorú je potrebné myslieť sú substituční konkurenti (firmy, ktorí cieľovému zákazníkov ponúkajú riešenie toho istého problému iným spôsobom, inými službami alebo produktami, ale koniec koncov uspokoja tú istú potrebu). Majte na pamäti, že všetci títo konkurenti sú relevantní pre zahrnutie do prieskumu.

Používaním stránok prevádzkovaných rivalup.cz súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
Viac informácií