Ako získať nových zákazníkov a podporu pre Vašich obchodníkov?

pred rokom | Prieskum zákazníkov

Jedným z našich overených spôsobov je telemarketingový prieskum potenciálnych zákazníkov alebo skrátene B2B telemarketing. Nejeden skúsený podnikateľ vám povie, že telefonovanie je stále jeden z najefektívnejších obchodných nástrojov a neoddeliteľnou súčasťou každej obchodnej stratégie, hlavne v B2B segmente, pretože, povedzme si na rovinu, v B2C už jednoducho lepšie funguje online marketing. My ideme s dobou a zameriavame sa na to, aby sme mohli použiť dáta z telefonických prieskumov priamo v online marketingových kampaniach alebo v tvorbe obsahu pre web a sociálne siete. Takže prvým cieľom je získavať telefonicky leady na konkrétnych potenciálnych cieľových zákazníkov, čo uľahčuje prácu hlavne obchodným zástupcom. Druhým je získavanie dát pre bezkonkurenčné cielenie online kampaní a obsahu. Postup takéhoto prieskumu je nasledovný:

  1. Určíť si cieľové skupiny Vašich potenciálnych zákazníkov a vytvoríť ich databázu
  2. Na každú z cieľových skupín pripravíť dotazník pre zistenie dôležitých dát k ďalšiemu marketingu (Ako napríklad ich výberový proces, aktuálne riešenie daných problémov spojených s Vašimi službami alebo produktami,...)
  3. Na konci každého dotazníku získať lead , ktorý sa môže napriamo a na základe dát zistených v dotazníku zobchodovať

Naviazať na zistené informácie, predstaviť Vaše riešenie a spýtať sa respondenta na možnosť kontaktu z Vašej strany (buď zaslanie priamo personalizovanej ponuky podľa zistených dát z dotazníku alebo informácií o Vašich službách či produktoch)

Telefonovanie je našim denným chlebom a máme v ňom bohaté skúsenosti. Naši vyškolení telefonisti s úsmevom každý deň volajú v našom telemarketingovom call centre. Neváhajte nás kontaktovať pre konzultáciu zdarma. Radi poradíme ako na získavanie zákazníkov vo Vašej oblasti podnikania. Prečítajte si aj o B2B mystery shopping metóde skúmania konkurencie a zistite ako zlepšiť svoje obchodné výsledky.

Používaním stránok prevádzkovaných rivalup.cz súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
Viac informácií